Úvod na hlavní stránku Svatoboru

Poloha

Historie

Galerie

Kontakt

Ubytování

 

 

Úvodní stránka

chata "Svatobor" s rozhlednou Mezi nejkrásnější místa v Čechách patří nepopiratelně Šumava. A zde v tomto kraji plném krás je rozloženo při toku Otavy město Sušice. Leží tu nad obyčej půvabné toto město zlatopískových kopcům, jako drahocenná pokladnice uložená ve volné, travnaté zeleni, mezi staropamátným, pověstmi bohatým Svatoborem, jenž vydává svědectví o Božském dávnověku a mezi vrchem Kalovy. (více...)

Svatobor je nejvíce vyhledávaným místem na sušicku turisty. Zde bylo staré sídliště pohanských předků a místo náboženských obřadů. Je opředen pověstmi o pohanské kněžně Vodolence, která podle pověsti byla lidem milována a také v blízkosti Svatoboru pohřbena. Svatobor s rozhlednou tvoří malebné pozadí města Sušice. (více...)

Rozhledna je vysoká 31,6 m a celková výška rozhledny nad mořem činí 871 metrů (182 schodů). Odtud je nádherný pohled do kraje a na zahraniční šumavské velikány. Je možno vidět mohutná Ždánidla, hřebeny Plesné i Polední hory a skalnaté temeno velebného Javora. Za pěkného dne je možno viděti i useknutý kužel malebné Přemdy, na severu se rýsuje hrad Radyně u Planě a na jihovýchod dohlédneme k hřebenu Boubína, jehož vrchol je zakryt Ždánovem jemuž sousedí Javorník s rozhlednou. (více...)

Ze Svatoboru snadno sejdeme kolem Klicperovy skály na Vodolenku. Toto krásné, tiché místo zapůsobí na návštěvníka mohutným uklidňujícím dojmem, takže se do těchto míst vždy rád každý vrací. V minulých století se zde léčilo a hledalo ba i našlo osvěžení několik našich významných spisovatelů. I dnes četní hosté naší Šumavy tu nacházejí osvěžení.

více informací pro ubytování zde

(c) 2001 - 2005 webmaster